Secció de Curses per Muntanya

El CMES al Campionat de Balears per Clubs 2020

Avui diumenge hem comptat amb una àmplia representació de corredors a la CxM Valldemossa a Dalt de Tot, la prova en la que s'ha disputat el Campionat de Balears per Clubs 2020. Tots ells ho han fet molt bé, classificant-se en les següents posicions:

18.- Fernando Rodríguez 1:40:06
20.- Gabriel Hernaiz 1:40:42
99.- Marcos Hernández 1:57:24
117.- Nicolás Coll 1:59:58
121.- Andreu Rubio 1:00:12
124.- Xim Borràs 2:00:47
125.- Joan Vicens 2:01:07
147.- Joan Deyà 2:04:56
148.- Dani Martí 2:04:56
201.- Ruben Castro 2:15:28
241.- Joan Pere Isern 2:26:14
243.- Rafel Escorza 2:27:23
254.- Bàrbara Matt 1:29:54
277.- Marga Bestard 2:36:38
280.- Aina Estarelles 2:37:47
288.- Tolo Seguí 2:39:49

Cal destacar els podis aconseguits per na Bàrbara Matt, na Marga Bestard i n'Aina Estarelles a les seves respectives categories d'edat.

Enhorabona a tots!!!

8 de març de 2020


Jaume Vila i Guiem Coll, a la Transgrancanaria

Jaume Vila i Guiem Coll aconseguiren acabar ahir les curses que disputaren a la prestigiosa Trangrancanaria.

Jaume Vila va disputar la clàssica de 128 quilòmetres. Invertint un temps de 19:21:57 va aconseguir situar-se a la posició 68 de la general.

Guiem Coll va prendre part a la prova de 65 quilòmetres, on després d'un temps de 10:03:29 es va classificar a la posició 157 de la general.

Enhorabona als dos!!

8 de març de 2020


Fernando Rodríguez, onzè a la Lluc Trail

Lluc va acollir ahir una nova edició de la Lluc Trail - Cursa per Muntanya d'Escorca. Un any més, els nostres atletes foren presents a la línia de sortida de la cursa.

Els resultats que aconseguiren foren els següents:

11.- Fernando Rodríguez 57:08
111.- Joan Deyà 1:08:17
138.- Marcos Hernández 1:10:32
139.- Gori Durán 1:10:32
155.- Dani Martí 1:11:33
221.- Juan Pablo Losada 1:15:53
280.- Bàrbara Matt 1:20:38
295.- Tolo Seguí 1:21:52
298.- Javier Reina 1:21:58

Enhorabona a tots!!

En aquest enllaç es pot consultar la classificació completa de la cursa.

16 de febrer de 2020


Andreu Borràs, segon sènior a la Pujada als 3 Pins

Andreu Borràs ha aconseguit la setena posició de la general amb una marca de 34'36" a la popular Pujada als 3 Pins de Lloseta (7'5 quilòmetres de recorregut.

Aquest temps li ha servit també per classificar-se com a segon de la categoria sènior.

Enhorabona!

16 de febrer de 2020


Tolo Seguí, als 14 quilòmetres de la CxM Ciutat de Palma

En Tolo Seguí ha estat el nostre representant a la CxM Ciutat de Palma de 14 quilòmetres que s'ha disputat avui dematí.

Ha completat el recorregut amb un temps de 1h37'39", classificant-se al lloc 65 de la general.

Enhorabona!

16 de febrer de 2020


Tolo Seguí i Jordi Mayol, a la Trails dels Fars

Ahir diumenge vàrem tenir representació a la Trails dels Fars de Menorca. Dos dels nostres corredors completaren la prova de 21 quilòmetres amb els següents resultats:

Tolo Segui 2h10'46"
Jordi Mayol 2h11'42"

Enhorabona a tots dos!

3 de febrer de 2020


Nico Coll el més ràpid del CMES a la cursa Serra Nord

Nico Coll va ser ahir dissabte el corredor del CMES més ràpid en completar els 45 quilòmetres de la cursa Serra Nord disputada entre el pati de les Escolàpies de Sóller i la plaça Major de Pollença.

El nostre representant va invertir un temps de 5:37:17 en completar l'itinerari i es va classificar a la posició 81 de la general de la prova.

Rubén Castro, Gori Durán, Bàrbara Matt i Rafel Escorza foren els altres quatre participants del nostre club que també aconseguiren acabar la prova.

De tots ells, cal destacar la primera posició aconseguida per na Bàrbara Matt en la seva categoria d'edat.

Aquests foren els registres dels atletes del CMES:

81.- Nico Coll 5:37:17
107.- Rubén Castro 5:53:00
122.- Gori Durán 5:57:48
149.- Bàrbara Matt 6:13:04
151.- Rafel Escorza 6:13:59

En aquest enllaç es pot consultar la classificació completa de la prova.

26 de gener de 2020


Amb el patrocini de:

Copa Balear Curses per Muntanya 2020

cuses2

8 Març: Valldemossa a dalt de Tot, MITJA DISTÀNCIA

29 Març: Tomir, LLARGA DISTÀNCIA

5 Abril: Pujada a la Fita del Ram, MITJA DISTÀNCIA

25 Abril: Cursa Cinc Cims Randa, MITJA DISTÀNCIA

2 Maig: Lloseta Xtrem, LLARGA DISTÀNCIA

10 Maig: Puigpunyent, MITJA DISTÀNCIA

6 Setembre: Pujada a Sa Comuna de Bunyola, MITJA DISTÀNCIA

18 Octubre: Pujada al Castell d'Alaró, MITJA DISTÀNCIA

25 Octubre: Marató Muntanyes d'Artà, LLARGA DISTÀNCIA

8 Novembre: Mancor Xtrem, LLARGA DISTÀNCIA

Campionat de Balears Individual 2020

18 Octubre: Castell d'Alaró

Campionat de Balears Individual 2020 per a Júniors

6 Setembre: Comuna de Bunyola

Campionat de Balears per Clubs 2020

8 Març: Valldemossa a dalt de Tot

Campionat de Balears per Seleccions de Clubs 2020

2 Maig: Lloseta Xtrem

Copa Balear Cronoescalades i Quilòmetre Vertical 2020

13 Juny: Cas Secretari

21 Juny: Bunyola

5 Juliol: Deià-Teix

16 Agost: Vertical Tramuntana

Campionat de Balears de Cronoescalada Individual 2020

13 Juny: Cronoescalada Cas Secretari

Campionat de Balears de Cronoescalada per Clubs 2020

21 Juny: Bunyola

Campionat de Balears de Cronoescalada per Parelles 2020

5 Juliol: Deià-Teix

Calendari Lliga Mallorca 2020

25 Gener: Serra Nord

16 Febrer: Ciutat de Palma

23 Febrer: Lluc Trail

15 Març: Galatzó

9 Abril: Felanitx Extrem

31 Maig: Desafío FAS

31 Agost: Talaia Nocturna K10

12 Setembre: La Trapa

22 Novembre: Policia Local Calvià

Curses per Muntanya Open de les Illes Balears

26 Setembre: Mallorca 5.000

27 Novembre: Tramuntana Travessa

Reglament temporada 2020

 

Arxiu

Curses per muntanya 2015

Curses per muntanya 2016

Curses per muntanya 2017

Curses per muntanya 2018

Curses per muntanya 2019

Classificacions 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by Soller.net